Реал не повтори вчерашната грешка на Барселона и тръгна с победа в Ла Лига.

"Кралския клуб" спечели с 3:1 над Селта във Виго - едно от трудните места за гостуване в Испания.

Въпреки слабите резултати в контролите и липсата на контузения Еден Азар, момчетата на Зинедин Зидан се справиха отлично с мача.

Реал дори трябваше да играе 35 минути без основния си халф Лука Модрид, който бе изгонен при минимална преднина на тима.

Тя бе дадена от Карим Бензема в 12-ата минута. Французинът само отклони топката във вратата от около метър, основната заслуга бе на "нежелания" Гарет Бейл, който изработи всичко останало.

Така се стигна до началото на втората част, когато Модрич настъпи глезена на Денис Суарес, спирайки атака на фланга. След консултация с ВАР реферът извади директен червен картон на хърватина и остави Реал с 10 души на терена.

Това обаче не смути гостите. Карим Бензема нацели греда, а Тони Крос с невероятен удар успя да удвои.

Селта правеше опити да се върне в мача, но вместо това допусна трети гол и интригата изчезна.

Вкара го Лукас Вазкес 10 минути преди края.

Домакините все пак стигнаха до гол, но твърде късно. Вкара го Икер Лосада в даденото от съдията продължение.