Реал (Мадрид) за четвърти път е на световния връх при клубните отбори след победа с 4:1 над домакина Ал Аин от Обединените арабски емирства.

"Кралете" не оставиха съмнение в превъзходството си над по-непретенциозния отбор и за трета поредна година печелят трофея, който събира шампионите на всички футболни континенти.

Купата за шеста поредна година отива при европейския представител и ще вдигне настроението на Реал, който изпитва огромни проблеми в испанското първенство, записвайки неубедителни игри и в Шампионска лига.

Това е първи трофей за настоящия наставник Сантяго Солари, който пое отбора само предии седмици.

Реал поведе в резултата още в 14-та минута чрез носителя на "Златната топка" Лука Модрич. Хърватският халф на испанците получи топката на дъгата на наказателното поле и се разписа с техничен удар за 1:0.

Младокът Маркос Йоренте покачи преднината на Реал след точно час игра. Той изпрати мощен шут от около 20 метра за 2:0 с ново красиво изпълнение.

Лидерът на испанците Серхио Рамос също не пропусна да вкара във финал. Модрич центрира от ъглов удар в 79-та минута и централният защитник засече топката с глава за 3:0.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Ал Аин намали на 1:3 с прекрасен удар с глава на Цукаса Шиотани в 86-та минута, но в добавеното време неговият съотборник Яхия Надер си вкара автогол за крайното 4:1.

В мача за третото място аржентинския Ривър Плейт очаквано победи японския Кашима Антлърс с 4:0.

Следващият мач за шампионите е в испанския шампионат - гостуване на Виляреал на 3 януари.