Реал Мадрид и Барселона изиграха поредно фантастично "Ел Класико" на "Сантяго Бернабеу", а сценарият бе добре познат - трета поредна победа за "кралския клуб".

Бъдещият шампион триумфира с 3:2 след късен гол на Джуд Белингам по подобие на мача между големите съперници през първия полусезон. Тогава Реал победи с 2:1 като гост, а след това разби каталунците с 4:1 във финала за Суперкупата на Испания.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ >>>

Днес мачът беше далеч по-равностоен и Барса може да съжалява, че не взе поне точка в последното "Ел Класико" на своя треньор Шави, който гарантира, че напуска след края на сезона.

Снимка: AP/БТА

Каталунците повеждаха на два пъти с голове на Андреас Кристенсен и Фермин Лопес, но Реал изравняваше с попадение на Винисиус от дузпа и на Васкес. В края Белингам реши Класикото в полза на домакините.

Така Реал вече има 81 точки и води с цели 11 на вечния враг, като до края на шампионата остават само шест кръга. И равенство устройваше хората на Карло Анчелоти, но те отново показаха, че са по-добрият отбор през този сезон.

Мачът категорично започна с преимущество на каталунския гранд и то даде резултат още в шестата минута. Рафиня центрира от ъглов удар, а вратарят Андрий Лнимн увисна. Топката стигна до високия Андреас Кристенсен, който надскочи Тони Кроос и я прати с глава във вратата за 1:0.

Последваха силни минути на Реал и един много голям пропуск на Винисиус, като бразилецът не успя да реализира от чиста позиция, стреляйки над вратата.

Скоростната игра на домакините даде резултат в 17-ата минута, когато те получиха спорна дузпа. Лукас Васкес проби и бе съборен от младия Пау Кубарси, а повторенията показаха, че атакуващият играч търси контакта. Все пак дузпата бе отсъдена и от бялата точка Винисиус не сбърка за 1:0.

В 28-ата минута Лунин направи спасяване на гол линията след ново центриране от корнер и отклонена топка от Ямин Ямал. Последва дълго разглеждане на ВАР дали кълбото не влиза във вратата с целия си обем, но нямаше повторение, което да потвърди това.

До края на полувремето двата тима отправиха по няколко безобидни удари - на Рафиня и Илкай Гюндоган за Барса, и на Модрич и Родриго за Реал.

Стартът на втората част не бе много динамичен, но това бързо се промени. В 69-ата Барса стигна до втори гол. Ямал отправи далечен удар, а резервата Феран Торес бе застанал пред Лунин. Стражът изби топката, но я прати в краката на Фермин Лопес, който от лесна позиция даде аванс на своите.

Отговорът на Реал обаче беше мигновен. Само четири минути по-късно Винисиус проби светкавично по левия фланг и центрира, а на далечната греда Лукас Васкес отклони, реализирайки за 2:2.

До края на мача "кралете" категорично бяха по-добрия отбор. В 78-ата минута Винисиус направи поредния си рейт и стреля от малък ъгъл, но Тер Щеген отрази с тялото си.

Съдията после даде четири минути продължение и в първата от тях Васкес центрира по земя от левия фланг, Хоселу без да иска пропусна топката, но тя стигна до Джуд Белингам и английският национал разстреля Тер Щеген за 3:2.