Реал Мадрид допусна трета поредна издънка в испанската Ла Лига.

Кралският клуб загуби домакинството си на Депортиво Алавес с 1:2, като изостана на 5 точки от върха.

Реал заема четвъртата позиция със 17 точки, докато лидерите Реал Сосиедад и Ателтико (Мадрид) имат по 23, а "дюшекчиите" са и с мач по-малко.

Двубоят срещу Алавес се превърна в истински кошмар за шампионите, които бяха далеч от най-доброто си ниво и заслужено загубиха.

Всичко започна кошмарно за Реал, като още в петата минута, удар с глава на Лагуардиа се спря в ръката на Начо, а главният съдия категорично отсъди дузпа. С нейното изпълнение се нагърби Лукас Перес, който изведе Алавес напред в резултата.

След гола Реал бе по-активен на терена, но освен два опасни удара в края на първата част, чистите положения пред вратата на гостите така и не идваха.

Отборът на Алавес дори се възползва от слабия старт на Реал и през втората част, като отново успя да отбележи бърз гол.

Този път точен бе Хоселу, който се възползва от кошмарен пас на вратаря Куртоа.

Въпреки непрестанните опити на Рал да се върне в мача, надежда се появи едва в 86-ата минута, когато Каземиро върна един гол.

Време и сили за равенство обаче нямаше, а Реал претърпя поредното си разочарование.