Реал (Мадрид) отново през този сезон намери начин да сдаде първото място на Барселона - загуба като гост на Бетис с 1:2 в 27-ия кръг.

Хората на Зинедин Зидан допуснаха второ поредно поражение като гост и до голяма степен заличиха добрите впечатления от победата си в Ел Класико преди седмица, която ги беше качила на първата позиция.

Късен гол на юношата на Барса Кристиан Тейо в Севиля даде победата на андалусийците, които се стремят да се върнат в топ 10 след първия си успех от 19 януари насам.

"Зелено-белите" отново се оказаха костелив орех за грандовете, като в трети пореден мач не загубиха от "белия балет", записвайки два успеха в този период.

И в този случай те не се притесниха от по-именития съперник, като в големи части от двубоя дори доминираха. А той започна с претенции за дузпа на Карим Бензема, който падна в наказателното поле. Такава не бе отсъдена.

В 16-ата минута Винисиус отправи опасен удар по земя, който мина до гредата. Последваха силни минути на Бетис и голям пропуск с глава на Марк Бартра в 28-ата минута.

В 36-ата Тибо Куртоа се прояви с впечатляващо спасяване след удар от воле на Набил Фекир, който го разстреля от близо.

Резултатът бе открит след 40 минути, когато бразилецът Сидни отправи много силен изстрел от малък ъгъл. Всичко започна с груба грешка на опитния Серхио Рамос, който подари топката на домакините.

В самия край на полувремето обаче Реал получи дузпа след нарушение на голмайстора Сидни срещу Марсело. От бялата точка Карим Бензема не сгреши за 1:1.

През втората част Бетис продължи да е по-добрият отбор на терена. В 55-ата минута Хоакин направи пропуска на мача, когато преодоля вратаря и прати топката в краката на Модрич, който остана последен да брани вратата.

Поредната грешка в отбраната на Реал бе наказана в 82-ата минтуа. Топката бе открадната след лош пас на Бензема в центъра и бързата контраатака доведе до това Тейо да преодолее Куртоа очи в очи, за да вкара победния гол.

Така Реал остава с 56 точки, на две зад лидера Барселона. Бетис е 12-и с 33 пункта.