Реал (Мадрид) се отърва от сериозна издънка срещу Елче за втори път тази седмица. След като по-рано “белите” обърнаха този съперник в турнира за Купата на Краля след продължения, сега се спасиха от провал, вече у дома, но в Ла Лига, стигайки късно до равенство - 2:2.

Пълен репортаж от мача може да изгледате на maxsport.live.

Едер Милитао донесе измъчената точка на “лос меренгес” с гол в добавеното време на мача, след като в началото на двубоя Карим Бензема изпусна дузпа, а след това гостите поведоха в резултата с два гола.

Преди началото на мача домакините почетоха легендата си Пако Хенто, който почина. Футболистите на Карло Анчелоти излязоха на терена на “Сантиаго Бернабеу” с всички трофеи, спечелени от него в славната му кариера, както и с името му на гърба на екипите им. Капитанът на клуба Марсело пък показа наскоро спечелената Суперкупата на страната на феновете на отбора

Бензема пропусна дузпа в 32-ата минута, като това бе първи път в кариерата му в Реал в Ла Лига, в който той не успява да порази съперниковата врата от 11 метра. Точно 10 минути след това, в 42-ата Лукас Бойе се разписа с глава след центриране на Фидел Чавес, за да смълчи трибуните на култовия стадион.

Бойе бе замесен и във второто попадение на валенсианския тим, намирайки Пере Мила, след което десетката на Елче прати топката в мрежата на Куртоа за 0:2.

Минута след попадението на Мила, в 78-ата минута, Каземиро нацели греда, а в 81-ата минута Реал получи правото да изпълни втората си дузпа за деня. Този път обаче зад топката застана Лука Модрич и не сбърка за 1:2.

В 92-ата минута Винисуис надигра Паласиос и центрира, а Едер Милитао бе на правилното място в правилното време, за да изравни за 2:2 и да донесе точката на лидера в класирането.

Столичани остават начело в класирането с 50 точки, четири повече от втория Севиля, докато Елче е петнадесети с 23.