Испанският шампион Реал (Мадрид) допусна поредния си шокиращ провал през сезона, който все повече отдалечава отбора от мечтаната защита на титлата.

Кралския клуб падна от Леванте с 1:2, като това бе трета загуба от деветте домакинства през сезона, като и трите поражения дойдоха срещу доста непретенциозни противници.

Освен Леванте, напълно заслужени победи в Мадрид постигнаха Кадис и Алавес, а всичко това оставя Реал на седем точки от лидера Атлетико, който има и два мача по-малко.

Когато броят на мачовете се изравни, това изоставане вече може да е 13 точки, а като прибавим шокиращите загуби от Шахтьор в Шампионска лига и историческия провал за Купата на Краля, то бъдещето на Зинедин Зидан сякаш изглежда предначертано.

Още след загубата от тредодивзионния Алкояно за Купата се смяташе за сигурно, че Зидан няма да е още дълго треньор на "белите". Въпросът в момента е дали той изобщо ще успее да завърши сезона.

Днес още в 7-ата минута Реал остана с човек по-малко, което до голяма степен повлия на цялото представяне на шампионите. Едер Милитао фаулира противник докато бе последен в отбраната на Реал. Напълно логично, той бе изгонен с директен червен картон.

Все пак надеждата веднага се върна на хоризонта, защото само пет минути след изгонването, Тони Кроос отправи феноменална асистенция, от която Асенсио нямаше как да сгреши и изведе Реал напред в резултата.

С човек повече обаче Леванте започна да играе по-добре и сякаш логично успя да изравни в 32-ата минута. Центриране намери непокрития Йосе Луис Моралес, който от въздуха успя да насочи топката по перфектен начин в далечни удар. Тибо Куртоа просто нямаше шанс да се намеси.

А игрoвата мъка за Реал продължи и през втората част, когато в 64-ата минута Винисиус закъсня да покрие противник и извърши нарушение.

Първоначално реферът отсъди фаул и изглежда бе прав, но колегите, отговарящи за ВАР, му подсказаха, че потърпевшият играч на Леванте е стъпил върху границата на наказателното поле, което означаваше дузпа.

Рожер Марти се нагърби с изпълнение, но Тибо Куртоа спаси и запази равенството.

Не за дълго, защото Марти се реваншира пред своите съотборници и 10 минути след пропуска си от бялата точка, успя да донесе пълния обрат за Леванте.

Игровата немощ на Реал бе сериозна, като дори при оставащи 15 минути, натиск и реални опасности поне за изравняване нямаше.

По всичко изглежда, че този резултат е поредната крачка на Зинедин Зидан далеч от "Бернабеу".

Снимка: Getty images