Реал (Мадрид) победи Атлетик (Билбао) с 3:1 и се изравни с лидерите в Ла Лига.

С успехът Кралския клуб събра 26 точки, колкото имат Реал Сосиедад и Атлетико (Мадрид), но "дюшекчиите" са с два мача по-малко.

Така след сериозните колебания в играта си през октомври и ноември, Реал влезе в серия от четири поредни победи, като всичките дойдоха срещу трудни съперници.

Макар Атлетик да игра с човек по-малко още от 13-ата минута заради глупавите два жълти картона на Раул Гарсия, успехът на Реал дойде трудно.

В герой се превърна нападателят Карим Бензема, който с два гола в последните 15 минути успя да спечели трите точки за тима си.

Резултатът в мача откри Тони Кроос, който в последните секунди на първата част отправи хубав удар извън наказателното поле, а топката влезе във вратата за 1:0.

Атлетик обаче започна активно втората част и след няколко хубави атаки сякаш заслужено изравни. Голът вкара Андер Капа, чийто първи удар бе блокиран, но впоследствие той бе най-съобразителен в наказателното поле и успя да направи успешна добавка.

Баските се окупираха пред собственото си наказателно поле в пазене на точката, което сериозно затрудни Кралския клуб, който трудно намираше път към вратата.

Тогава обаче се намеси Карим Бензема, който в 75-ата минуата се откъсна от пазещия го бранител и с глава успя да изведе Реал за втори път напред.

В заключителните минути на мача, когато вече пространствата в отбраната на баските бяха много, Бензема успя да вкара втория си гол в мача и тотално да убие интригата.

Френският голаджия получи страхотен пас от Модрич и с диагонален удар оформи крайното 3:1.