Реал (Мадрид) си осигури място в четвъртфиналите от турнира за Купата на Краля, след като се измъчи и се нуждаеше от 120 минути, но все пак отстрани Елче след победа с 2:1 като гост. Всички попадения в мача дойдоха в допълнителните 30 минути, когато двата отбора останаха и с намален състав, след като получиха по един червен картон.

Марсело бе изгонен с директен червен картон в 102-ата минута, а само минута след това домакините откриха резултата чрез Гонсало Верду, който отбеляза след свободния удар, даден за нарушението на бразилския бек. Той стреля в стената, а след това топката се върна в него, той отново шутира и след рикошет се стигна до 1:0.

Столичани напълно очаквано се хвърлиха напред и изравниха след само шест минути в ролята на изоставащ. Иско отбеляза попадението за Реал, след като от непосредствена близост засече топката право в мрежата за 1:1 в 109-ата минута.

Седем минути след това обратът бе пълен благодарение на комбинация между Каземиро и Еден Азер. Белгиецът влезе като резерва, а след извеждащ пас от бразилския си съотборник преодоля вратаря и отбеляза на рпазна врата.

В последната минута Фидел отбеляза за Елче, но съдиите отмениха гола заради нарушение по-рано в същата атака. При разправиите след отменения гол Пере Мила бе изгонен след втори жълт картон.