Реал (Мадрид) допусна шокираща издънка в 24-ия кръг на испанската Ла Лига.

Кралския клуб завърши наравно 2:2 у дома с отбора на Селта (Виго), който преди двубоя се намираше в зоната на изпадащите.

По този начин воденият от Зинедин Зидан не успя да запази преднината си на върха, която беше три точки преди началото на кръга.

Сега вече Барселона е само на една точка от мадридския си съперник, а непрестанните издънки и на двата гранда гарантират ожесточена битка за титлата до края.

Срещата започна ужасно за домакините, които инкасираха гол още в седмата минута, когато Яго Аспас изведе Фьодор Смолов сам срещу вратаря, а руснакът не сбърка и вкара за Селта.

До края на полувремето Реал така и не успя да покаже нужното, за да стигне поне до изравняване, но стартира доста агресивно и на висока скорост втората част.

Това даде резултат, защото в 52-ата минута прекрасна атака на "белите" не завършена успешно от Тони Кроос.

12 минути по-късно Еден Азар демонстрира страхотна скорост, за да принуди вратаря да го фаулира, а това означаваше дузпа, която капитанът Серхио Рамос реазлира. Обратът вече факт.

Това успокои домакините, които заиграха доста по-уверено и спокойно, но пропуснаха да решат всичко с трети гол, за което си платиха скъпо.

Пет минути преди края Денис Суарес пусна страхотен пас към Санти Мина, който вкара изравнителен гол, а "Сантяго Бернабеу" замлъкна.

Гостите от Виго извоюваха точката си, която може да се окаже решителна за спасението им, докато Реал може само да съжалява, че не запази аванса си на върха.