Реал направи крачка към полуфинала в Купата на краля, но не се размина без сериозно пребледняване срещу Жирона - 4:2 в първия мач. Коравите каталунци поведоха рано, после изравниха за 2:2 и не трепнаха от името на гранда срещу тях.

В 7-ата минута стадион "Сантяго Бернабеу" притихна, след като нападателят от Хондурас Антони Лопес изведе гостите напред. Само 11 минути по-късно Лукас Васкес изравни, а натискът на Реал даде резултат в 41-вата минута, когато Серхио Рамос вкара дузпа, отсъдена за нарушение срещу Винисиус Жуниор.

Гостите изравниха също от 11 метра, след като Маркос Йоренте от домакините необяснимо боксира топката с ръка след корнер. Алекс Гранел вкара в 66-ата минута и Реал тръгна да печели аванс преди реванша, защото 2:2 не изглеждаше никак надеждно...

Пак Рамос поведе колоса - 3:2 с глава в 77-ата минута, а Карим Бензема добави още едно попадение три минути по-късно.