Реал Мадрид разгроми Майорка с 6:1, за да си върне върха в испанската Примера.

Грандът зарадва 20 000 фенове, допуснати на "Сантяго Бернабеу" с рестриктивните мерки за пандемията в страната, като с два бързи гола показа на новака в елита каква вечер го чака.

Карим Бензема не пропуска целта напоследък от каквато и да е позиция, а във 2-рата минута гостите му предоставиха идеален шанс след грешка в отбрана. Капитанът вкара, оставен сам срещу вратаря на гостите Рейна.

В 24-ата Марко Асенсио удвои, но не се зарадва - той е от Палма де Майорка и това е родният му клуб.

Секунди по-късно обаче Майорка се върна в играта след невероятно солово изпълнение на корееца Ли.

Още три минути след това - 3:1, пак с гол на левичаря Асенсио. Той оформи своя хеттрик в 55-ата минута, а след това остана време Бензема да вкара второто си попадение в двубоя, а Иско да постави черешката с гол в 84-ата минута.

В другите мачове в Испания в сряда:

Севиля - Валенсия 3:1

Еспаньол - Алавес 1:0

Виляреал - Елче 4:1.

В класирането води Реал с 16 точки, Атлетико има 14, а Севиля е с 11, но и един мач по-малко. Барселона е осми с 8 точки, но и два двубоя по-малко от лидерите.