Реал (Мадрид) постигна трудна победа над Виляреал с 3:1 в среща от 36-ия кръг на испанското първенство.

Зинедин Зидан не можеше да разчита на двама от основните си играчи - Серхио Рамос и Карим Бензема, а Гарет Бейл изобщо не попадна в групата му за мача.

Въпреки това "белия балет" записа успех с два гола на резервния нападател Мариано Диас, както и един на защитника Хесус Валехо.

Победата идва след два поредни разочароващи мача в първенството, но реално срещата имаше по-голямо значение за "жълтата подводница", която все още не е гарантирала на 100% своето оцеляване в елита.

Резултатът бе открит още във втората минута, когато Диас вкара след груба грешка на бранител в жълто, който изгуби топката.

В 11-та минута Джералд Морено изравни за гостите в огледален гол. Грешката за "белия балет" направи Каземиро.

В 40-та минута Хесус Валехо даде нов аванс за Реал. След късо изпълнение от корнер топката бе изстреляна от Марсело и попадна на крака на колегата му, който отблиззо не сгреши за 2:1.

Четири минути след началото на втората част Диас вкара втория си гол в мача. Той се възползва от прострелно центриране на Дани Карвахал, който проби отляво.

Виляреал стигна до втория си гол едва в 94-та минута и нямаше време да потърси равенството. Джауме Коста се разписа с техничен удар от границата на наказателното поле.

Столичани остават на третата позиция с актив от 68 точки и ще останат на нея след края на сезона. Виляреал е 15-и с 40 точки, на пет от опасната зона.