Реал Мадрид разби за удоволствие с 6:0 Леванте, въпреки че отдавна е шампион на Испания, с което прати съперника и на теория във втора лига. За два кръга скромният тим трябва да навакса 6 точки и голова разлика от -12 гола, за да се спаси някак, за сметка на единствения тим, който може да достигне - Кадис.

Реал вкара чрез Ферлан Менди, Карим Бензема и Родриго още в първите 34 минути, преди в последните секунди на първото полувреме Винисиус Жуниор да запише първото си попадение за вечерта. Бразилецът оформи хеттрик след почивката и вече има 23 гола за сезона във всички турнири. Впечатляващо, но не колкото това, което прави Карим.

ВИЖТЕ ГОЛЕАДАТА НА РЕАЛ И ОСТАНАЛИТЕ РЕПОРТАЖИ ОТ СНОЩНИТЕ МАЧОВЕ В ПРИМЕРА>>>

Бензема с попадението си вече е равен на Раул - бялата легенда, на второто място сред вечните реализатори на клуба. Двамата са с по 323 гола, като имат с 15 повече от великия Алфредо ди Стефано. Първата позиция обаче изглежда недостижима за френската деветка - на цели 128 попадения напред е Кристиано Роналдо (451).

Бензема вече е вкарал 44 гола през сезона, като 27 са в Ла Лига (при оставащи два двубоя), 15 в Шампионската лига (а там има още един мач, финал) и 2 за Суперкупата на Испания.

В битката за европейските места в Примера три тима се борят за две места.

Виляреал разби като гост Райо Валекано с 5:1 и е седми с 56 точки, докато Реал Сосиедад не пропусна да разгроми на свой терен Кадис с 3:0 и остава шести с 59. Петият Бетис има 61 точки, като тези три тима в последните два кръга ще разпределят две квоти за Лига Европа и Лигата на конференциите.

Четворката за Шампионската лига е непоклатима - Реал (84), Барселона (72), Атлетико (67), Севиля (66) и само чудовищна издънка в заключителните два двубоя може да остави последният тим отвън за сметка на градския враг Бетис.

Леванте изпада (29 т.), Алавес с 31 и Майорка с 33 се надяват да достигнат Кадис (35) или Гранада (37), за да се спасят. Три тима отиват в Сегунда.