Макар и да сме все още в средата на месец декември, Реал (Мадрид) направи огромна крачка към шампионската титла в Ла Лига.

Кралския клуб взе градското дерби срещу Атлетико с 2:0 и затвърди статута си на най-добрия отбор в Испания през този сезон.

С успеха Реал увеличи аванса си на върха, като след 17 изиграни мача, още преди кампанията да се е преполовила, 13-кратните шампиони на Европа имат аванс от 8 точки на върха.

Втори обаче е тимът на Севиля, а трети този на Бетис, като е трудно да повярваме, че до края двата андалусийски отбора ще бъдат така перфектни, че да застрашат лидерската позиция на Реал.

Воденият от Карло Анчелоти тим убедително взе всичките си мачове от началото на кампанията, като допусна само едно неочаквано поражение от новака Еспаньол.

И днес успехът над действащия шампион Атлетико дойде рутинно, без особена драма, каквато съпътстваше всеки мач между тези два тима в последните сезони.

WINBET - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Реал просто беше по-добрият тим и взе заслужени три точки, като в нито един миг Атлетико не изглеждаше близо до сензация.

Още в 16-ата минута със страхотен удар Карим Бензема изведе Реал напред, а 10 минути след началото на втората част, Марко Асенсио завърши чудесна атака в бяло, като на практика реши всичко в двубоя.

До края Атлетико опита да се върне в мача и имаше два добри шанса, но така и не успя да преодолее Тибо Куртоа. Видео от мача вижте на MAXSport.live.

Така действащите шампиони останаха на четвърто място на 13 точки от днешния си съперник и лидер в класирането - Реал.