Реал Мадрид сложи мехлем върху раните от ужасната седмица с три загуби, които обезсмислиха сезона на "кралете" - две от Барселона и отпадането от Аякс в Шампионската лига.

Грандът спечели с 4:1 гостуването на Валядолид в Примера дивисион, но успехът едва ли топли особено. Да не говорим, че дойде след потресаващо първо полувреме, в което Мадрид бе надигран и имаше огромен късмет резултатът да е 1:1.

Валядолид изпусна дузпа, която Рубен Алкарас прати в открития Космос, а два гола на Сержи Гуардиола бяха отменени с намесата на ВАР. Първото решение бе изключително трудно, второто - лесно, но и двете изглеждаха правилни.

В 29-ата минута Ануар даде аванс на Валядолид, а както каза треньорът на домакините Серхио след мача - след половин час игра те можеха да водят с 4:0.

Вместо това груба грешка на вратаря Жорди Масип даде лесен гол на Рафаел Варан за 1:1 в края на полувремето. Реал до този момент не бе застрашил вратата на Валядолид.

През второто полувреме картината бе друга, а два гола на Карим Бензема (един от дузпа) и късно попадение на Лука Модрич, оформиха крайния резултат.

"Не съм сигурен дали ще съм тук другата седмица, какво остава за лятото", каза с вид на обречен Сантяго Солари, наставникът на Реал.

В мача, освен два отменени гола с ВАР, две дузпи (една изпусната) и 6 жълти картона, имаше и исторически момент.

Каземиро, който често е на ръба на червения картон за тежки влизания в краката на съперниците, бе изгонен с втори жълт картон за ... това, че попречи на бързо изпълнение на пряк свободен удар. Това е първи червен картон за Каземиро в екипа на Реал, въпреки че има 59 жълти за пет сезона и половина в клуба.

Странен мач като цяло, но Реал все пак си отдъхна донякъде с трите точки.

Ситуацията обаче е на един провален сезон още в началото на март. Разликата от лидера Барселона е 12 точки, 11 кръга преди края на първенството. Реал е и на пет точки от втория Атлетико, тоест - твърдо трети. В другите турнири отпадна.