Реал (Мадрид) трябваше да изпълнява дузпи, но все пак се класира за финала на Суперкупата на Испания, където ще защитава своя трофей.

Това стана факт с победа над Валенсия след 1:1 за 120 минути игра и 4:3 при изпълнението на дузпи.

Както добре знаем, вече четвърта година Суперкупата на Испания се провежда в странен минитурнир от четири тима, като този път в Саудитска Арабия са шампионът Реал, носителят на Купата Бетис, вицешампионът Барселона, както и Валенсия в ролята си на полуфиналист за Купата.

В първия полуфинал в Рияд един срещу друг се изправиха Реал и Валенсия, а макар без да показва блясък и кой знае каква игра, Кралският клуб успя да изпълни мисията си.

Карим Бензема откри през първата част от дузпа, която сам си изпработи, но до предпоследната 89-а минута, това бе единственото опасно нещо, което Кралете създадоха.

Заради това съвсем заслужено Валенсия успя да изравни чрез Самуел Лино, който още в първата атака на второто полувреме се разписа от воле.

Снимка: Getty images

Така момчетата на Дженаро Гатузо успяха да се доберат до продължение срещу неговия учител и някогашен треньор, извел го до славни успехи - Карло Анчелоти.

В продълженията Реал все пак наложи доминация и бе по-опасният тим, но нов гол не падна и двата тима трябваше да решават всичко с дузпи.

При тях Реал вкара и четирите си изпълнения, докато за Валенсия Ерай Комерт стреля над вратата, а капитанът Хосе Гая стреля право в корема на вратаря Куртоа.

Така Реал, който спечели този минитурнир в две от досегашните му три издания, очаква на финала един измежду Бетис и Барселона, които се изправят утре в другия полуфинален мач.