Реал (Мадрид) победи Ейбар с 3:1 като домакин в първия си мач след подновяването на испанското първенство, което се осъществи през тази седмица.

"Белия балет" до края на сезона ще приема съперниците на тренировъчното игрище "Алфредо Ди Стефано" и днес то донесе късмет на тима.

Хората на Зинедин Зидан изиграха съвършено първо полувреме, в което поведоха с 3:0, но през втората част намалиха темпото и допуснаха не малко опасности пред вратата си, както и едно попадение.

Точни за победителите бяха Тони Кроос, Серхио Рамос и Марсело, като успехът носи актив от 59 точки и така се възстановява пасива от 2 точки спрямо лидера Барселона, който победи ден по-рано. Ейбар е 16-и с 27 точки, само на две от зоната на изпадащите.

Френският наставник заложи на много силен титулярен състав, който поне през първата част показа добра форма след три месеца пауза извън терените.

Реал поведе още в четвъртата минута, когато Тони Кроос реализира със страхотен удар от границата на наказателното поле.

В 30-ата минута Реал направи супер контраатака, в която комбинираха Бензема, Азар и Рамос. Капитанът на "кралете" вкара на празна врата, за да направи 2:0.

Седем минути по-късно резултатът вече беше 3:0. Азар и Бензема направиха двойно подаване преди удар на белгиеца да бъде спасен. След това защитник изчисти топката в краката на Марсело, който със снаряд реализира и оформи класически резултат.

През втората част Ейбар заигра много добре и направи последователни пропуски, като нацели и гредата. В 60-ата минута стигна до заслужено попадение, когато удар на Пабло Де Бласис рикошира в бранител и заблуди Тибо Куртоа, като топката мина комично между краката му.

Реал продължава да е убедителен домакин през този сезон, като до момента няма поражение в шампионата - 10 победи и 4 равенства.

В мач, който се игра по-рано през деня, Атлетик (Билбао) и Атлетико (Мадрид) завършиха наравно 1:1 на "Сан Мамес".