Реал (Мадрид) прекъсна негативната си серия след две поредни равенства и постигна успех над гостуващия Леванте с 3:2 в четвъртия кръг на Ла Лига.

"Белият балет" изигра най-силния си мач от началото на сезона, но само в атака. В центъра на събитията на полупразния "Сантяго Бернабеу" бе Карим Бензема, който вкара първите два гола в мача.

Без отсъстващите Лука Модрич, Иско и Гарет Бейл, както и Еден Азар, който влезе като резерва, играчите на Зинедин Зидан показаха настроение в атака и поведоха с 3:0 до полувремето. През второто обаче направиха много пропуски и допуснаха две попадения.

Началото на срещата не предвещаваше това, което ще се случи. Леванте стоя добре и имаше възможност да поведе чрез Борха Майорал. Ударът му мина на сантиметри от лявата греда на Тибо Куртоа.

В 21-та минута на другата врата Хамес Родригес нацели гредата с хубав удар. Това бе сигнална лампичка за Леванте и резултатът бе открит четири минути по-късно. Дани Карвахал центрира перфектно към Карим Бензема и нападателят с глава реализира за 1:0.

В 32-та минута резултатът вече бе 2:0. Този път Хамес асистира на Бензема с хубав пас, като нападателят реализира с удар по земя.

Класическото 3:0 бе оформено в 40-та минута. Винисиус пусна успореден на вратата пас към Каземиро, който на празна врата не сгреши.

Четири минути след началото на втората част Леванте вкара същия гол. Карлос Клерк пусна перфектно подаване към Майорал, който вкара от лесна позиция. Нападателят на Леванте не се зарадва на гола поради факта, че е под наем от Реал.

В 57-та минута летящият Бензема бе много близо до своя хеттрик, като с техничен удар нацели гредата от границата на наказателното поле.

Малко след това вратарят на Леванте бе подложен на разстрел при една ситуация и Винисиус вкара, но голът бе правилно отменен заради засада.

Еден Азар влезе в игра за официалния си дебют и имаше шанс да го отбележи с гол, но вратарят на гостите направи голям мач с общо осем спасявания.

Така в 75-та минута Леванте стигна до втория си гол след лошо подреждане на "бялата" защита след корнер. На далечната греда резервата Гонсало Мелеро засече за 2:3.

До края мачът логично се отвори още повече, но по-чести бяха пропуските на домакините. За тяхно щастие те не се оказаха фатални. Леванте също имаше шанс, но Куртоа в продължението направи първото си и последно спасяване в мача след суматоха заради едно статично положение.