Реал взе рутинна победа над Хетафе с 1:0 в късния мач от съботната програма в Ла Лига и дръпна поне временно на върха.

Единственото попадение на стадион "Колизеум Алфонсо Перес" падна още в третата минута, когато Едер Милитао вкара с глава за шампионите

ВИДЕО ОТ ПОБЕДАТА ВИЖТЕ ТУК>>>

Така въпреки че Реал беше без Карим Бензема и Тибо Куртоа, взе важни 3 точки. След седмата си победа от началото на сезона "лос бланкос" са лидер в Ла Лига с 22 точки, на 3 пред Барселона, който в неделя прием Селта Виго.

В следващия кръг от испанското първенство пък е супердербито Ел Класико, в което двата тима ще премерят сили в директна битка за първото място.

Иначе в по-ранен мач от деня Атлетико Мадрид се наложи над Жирона с 2:1.Срещата ще се запомни с това, че бе втората за Антоан Гризман като титуляр и първата, в която остана на терена пълни 90 минути. Това стана възможно, след като "дюшекчиите" се разбраха с Барселона около спорната клауза в договора и така ще могат да използват французина пълноценно, а не само за 30 минути, както беше досега от началото на сезона.

ВИДЕО ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУК>>>

В друг очакван със сериозен интерес мач Севиля отново не успя да спечели. В дебюта на новия треньор Хорхе Сампаоли андалусийци завършиха 1:1 в домакинството си на Атлетик Билбао.