Атлетико (Мадрид) се изкачи отново на върха в испанското първенство след класическа победа в стил Диего Симеоне - 1:0 над Хетафе на "Уанда Метраполитано".

Единственото попадение за "дюшекчиите" вкара Луис Суарес с глава 20-ата минута след центриране от фаул на Яни Караско. Така атлети дръпнаха с две точки на големия съперник Реал (Мадрид), като освен това са и с два мача по-малко.

Тази преднина стана факт, след като "белия балет" се провали при гостуването си на Елче - 1:1. След пет поредни победи в шампионата, хората на Зинедин Зидан бяха спрени от по-скромния съперник, който досега никога не беше взимал точка срещу "кралете" след влизането си в елита през 2013-а.

Реал стигна до аванс в резултата в 20-ата минута, когато страховит шут на Марко Асенсио бе спасен и срещна гредата, но при добавката с глава Лука Модрич вкара за 1:0.

Снимка: AP/БТА

Елче изравни в 52-ата минута чрез точно изпълнена дузпа на Фидел, която бе отсъдена за нарушение на Дани Карвахал, задържал за фланелката Бараган.

В края на мача също бе драматично - първо Карим Бензема бе на сантиметри от това да донесе победата на гостите, но ударът му с глава мина на сантиметри от гредата. На другата врата пък Тибо Куртоа в последните секунди спаси пряк свободен удар на Гонсало Верду.

Непосредствено преди началото на 2021 година Атлетико едва ли се е надявал на по-добре изглеждащо за него класиране.