Манчестър Юнайтед записа втори пореден разочароващ резултат във Висшата лига, като завърши наравно 0:0 на своя "Олд Трафорд" срещу Саутхемптън в 27-ия кръг.

"Червените дяволи" изиграха силен мач, но въпреки това не взеха трите точки, тъй като трябваше да играят 60 минути с човек по-малко.

Ключовият момент в срещата дойде в 34-ата минута, когато бразилската звезда Каземиро за втори път през сезона получи директен червен картон. Решението дойде след ВАР заради шпагат на бразилеца срещу Карлос Алкарас, при който играчът на Юнайтед игра с топката, а след това бутоните му срещнаха крака на съперника.

Решението бе много спорно и то означава, че Каземиро отпада за следващите четири мача на "червените дяволи" във Висшата лига, тъй като това е второто му директно изгонване.

Съдията Антъни Тейлър вбеси домакинските фенове още веднъж, като малко след това не отсъди дузпа в ситуация, в която Армел Бела-Кочап спря топката с ръка в наказателното поле преди тя да достигне играч на Юнайтед.

Нервите превърнаха мача в зрелище, като и двата отбора имаха по няколко шанса да го спечелят. Бруно Фернандеш и Кайл Уокър-Питърс удариха по една греда през второто полувреме, а същото направи и Джеймс Уорд-Проус от пряк свободен удар. Вратарите Давид Де Хея и Гавин Базуну се отчетоха с по няколко впечатляващи спасявания.

Равенството оставя Юнайтед на третото място с 50 точки, на две пред Тотнъм, но и с изигран мач по-малко. Саутхемптън е последен в таблицата с 22 точки, на две от спасителния бряг.