Намесата на ВАР бе водеща тема след двубоя между Порто и Рома (3:1) в Шампионската лига. Реваншът от осминафиналите може и да остана в сянката на събитията в Париж (ПСЖ - Манчестър Юнайтед), но не бе по-малко драматичен.

Двата най-спорни момента в мача бяха отсъдени в полза на португалския тим след консултация със системата за видео повторение.

Реферът даде дузпа в полза на Порто в заключителните минути на второто продължение, която Алекс Телеш реализира за 3:1 и изпрати своя тим в следващата фаза на турнира. Минути след гола Патрик Шик се строполи на тревата в наказателното поле на "драконите", но съдията Джунейт Чакър реши да не посочи бялата точка.

Естествено, в Роман никак не са доволни от отсъжданията на рефера.

"Миналата година пожелахме ВАР в Шампионска лига, защото бяхме прецакани в полуфинала, тази вечер имаше ВАР и отново бяхме ограбени - написа президентът на Рома Джеймс Палота в официалната Туитър страница на клуба. - Патрик Шик очевидно бе спънат в наказателното поле, ВАР го показа, но нищо не бе дадено. Омръзна ми от тази простотия. Отказвам се."

Рома имаше огромни претенции към съдийството в полуфиналния реванш срещу Ливърпул миналия сезон (4:2), когато не бе отсъдена дузпа за игра с ръка в полза на италианския отбор.

Вестник "Гадзета дело Спорт" излезе със заглавие "Подиграха се с Рома".

Треньорът на римляните Еузебио Ди Франческо не пожела да коментира сблъсъка пред медиите, като се насочи директно към автобуса на отбора.

Все по-усилено се говори за негово евентуално уволнение. Напрежението върху него е огромно, след като "вълците" загубиха и градското дерби срещу Лацио със срамното 0:3. Капитанът на Рома Даниеле Де Роси защити Ди Франческо и заяви, че наставникът заслужава още един шанс.

Настроението при победителите бе на другия полюс.

Португалските медии дори похвалиха рефера и храбростта му. Вестник "А Бола" написа "Съдията видя повторенията и даде дузпа, без страх, както и трябва да бъде."