ПСЖ спечели с 4:2 срещу Нант в мач, който Килиан Мбапе ще помни дълго. Защото точно в този двубой той вкара така чакания гол номер 201 с екипа на парижани, което го превърна в реализатор номер 1 в историята на клуба.

Досега Мбапе далеше върха с уругваеца Диего Кавани, но вече е едноличен лидер и от тук нататък с всеки свой гол ще пренаписва историята. Мбапе се разписа в самия край на мача, а трибуните се бяха приготвили за историческия момент, като рекордът беше отбелязан подобаващо.

Иначе преди това ПСЖ бе на косъм от това да си направи мача труден. Френският гранд поведе с 2:0 след попадения на Меси и Хаджам до 17 минута. Гостите обаче изравниха преди почивката чрез Блас и Ганаго, а в началото на втората чат Данило възстанови аванса на домакините, преди в края Мбапе да реши всичко.

БТА

С победата ПСЖ остава лидер в Лига 1 с 11 точки на върха пред втория Марсилия, който е с двубой по-малко.

ПСЖ игра без Неймар, който ще пропусне и ключовия осминафинал-реванш от Шампионската лига срещу Байерн. Мачът в Германия е във вторник, а френският гранд има да наваксва загуба с 0:1 в първата среща.