Ливърпул записа гръмка победа с 6:0 над Лийдс Юнайтед и по този начин съживи интригата за титлата в Премиър лийг. След като днес се разправи с йоркширския си съперник, тимът на Юрген Клоп вече е само на три точки от лидера и шампион в английския елит - Манчестър Сити.

Двете африкански звезди на мърсисайдци - Мохамед Салах и Садио Мане си поделиха по едно полувреме при разгрома, в който “червените” еднолично излязоха на върха в интересна класация. Ливърпул вече е №1 по получени дузпи в историята на Висшата лига, като има 170. С една повече от големия съперник Манчестър Юнайтед.

Именно от дузпа в 15-ата минута Мохамед Салах откри резултата на “Анфийлд” в сряда вечерта. Четвърт час след това египетската машина за голове даде аситенция на Жоел Матип за 2:0, а в 35-ата минута отново от дузпа удвои головата си сметка, осигурявайки на своя тим преднина от 3:0 още преди полувремето.

Преди почивката гостите вкараха чрез Рафиня, но съдиите не зачетоха попадението заради засада.

През втората част шампионът на Африка Садио Мане бе в светлината на прожекторите, реализирайки два от следващите три гола за своя тим. Сенегалецът първо превърна в гол пас на Джордан Хендерсън десет минути преди края, а след това вкара и едно от двете попадения за домакините в добавеното време - за 5:0 в 91-ата минута.

В 93-ата Върджил ван Дайк добави още един гол - с глава след центриране на Анди Робъртсън за 6:0.

С днешните три точки Ливърпул вече има 60 - с три по-малко от лидера Сити, но пък головата разлика на мърсисайдския тим вече е +50 спрямо +46 за “гражданите”.