Серхио Рамос се превърна в европееца с най-много мачове за националния си тим, но със сигурност няма да запомни с добро рекордния си двубой.

Испания се добра до 1:1 с Швейцария в Базел, а именно капитанът и рекрдьор Рамос, пропиля две дузпи за гостите.

Тази вечер той записа своя мач №177 за родината, с което задмина големия италиански страж Джанлуиджи Буфон. 34-годишният бранител на Реал (Мадрид) е само на седем мача от изравняване на световния рекорд от 184 двубоя, който се държи от египтянина Ахмед Хасан.

Двубоят трябваше да е истнистки празника за Рамос, но се превърна в кошмар, а след 25 поредни страхотно изпълнени дузпи, превърнали се в гол, той пропиля два наказателни удара в един мач.

Резултатът в мача откриха домакините след 26 минути игра, когато Емболо центрира отдясно, а с хубав удар от движение Ремо Фройлер не остави шансове на испаснкия страж Унай Симон.

Първата част в Базел бе равностойна, но втората премина под контрола на испанците, които стартираха силно, а в 55-ата минута удар с глава на Рамос се српя в ръката на Родригес и реферът отсъди дузпа.

Именно капитанът Рамос се нагърби с изпълнението, но не особено убедителният му удар в долния ъгъл бе спасен от Зомер.

Все пак Рамос получи шанс за поправителен в 80-ата минута, когато Мората бе спънат от Нико Елведи, а това донесе и червен картон на швейцарския бранител.

Отново Рамос зад топката, но с още по-слабо изпълнение. Той направи нескопосан опит за любимата си "Паненка", като в крайна сметка топката отново се оказа в ръцете на Зомер.

Все пак Испания успя да стигне до точка от мача минутка преди края. Регуйон центрира отляво, а Жерар Морено с мощен удар оформи крайното 1:1.

В другия мач от групата Германия победи Украйна с 3:1. Така кръг преди края, Германия оглавява групата с 9 точки, докато Испания е с една по-малко, а двата тима се срещат след три дни в Севиля.