Ливърпул се класира за четвъртфиналите в Шампионска лига след победа с 2:0 на реванша над германския Лайпциг.

Срещата беше копие на първата, която се игра също на стадиона в Будапеща и свърши със същия резултат. Освен това голмайсторите за мърсисайдци са идентични - Мохамед Салах и Садио Мане, а двата гола отново паднаха през второто полувреме.

Ливърпул забрави за проблемите си във Висшата лига и за пореден път през сезона показа, че се чувства по-комфортно на европейската сцена през този сезон.

Лайпциг загуби, въпреки че се намираше в супер форма от четири поредни победи, но и днес бе надигран от английския си съперник.

Снимка: AP/БТА

Срещата започна открито и Садио Мане имаше първия шанс за гол, но стреля над гредата. След това Алисон направи спасяване на другата врата очи в очи срещу Дани Олмо.

В 19-ата минута Гулачи също се прояви след удар с глава на Диого Жота. Пет минути след това Ливърпул изпусна най-добрия шанс от началото. Салах и Мане пропуснаха последователно, след като отново Гулачи свърши добра работа.

Алисон направи ново спасяване след удар на Кевин Кампъл, а такъв на Форшберг излезе в аут.

В 55-ата минута Ливърпул можеше да открие, но Жота отново пропусна срещу унгарския страж. При добавката Мохамед Салах прати топката над опразнената врата.

В 65-ата минута Лайпциг нацели гредата чрез удар на Сьорлот с глава след центриране на Джъстин Клуйверт.

Пет минути след това Ливърпул поведе в резултата след триходова акция на Мане, Жота и Салах. Последният финтира бранител и с удар по земя направи 1:0.

В 74-ата минута резултатът стана 2:0. Мане бе точен, след като засече центриране на Дивок Ориги на далечната греда.