Най-големият мач в шотландския футбол - този между Рейнджърс и Селтик, отново не разочарова, като двата гранда завършиха наравно 3:3 на "Айброкс".

Двубоят от 32-ия кръг на Премиършип беше с огромен залог, тъй като яросните съперници на Глазгоу отново са в директна битка за титлата шест кръга преди края.

Днешното равенство дойде много драматично, като Рейнджърс на два пъти изоставаше в резултата, включително и с два гола разлика. "Сините" на Филип Клемонт остават втори в класирането със 74 точки, на една зад тима на Брендън Роджърс, но са с предимството на един мач в запас. Той е гостуване на Дънди след три дни.

Днес Селтик поведе още в 21-ата секунда на дербито след много куриозно попадение. Върната топка назад принуди защитник на Рейнджърс да чисти топката, но японецът Даизен Маеда протегна крак и се получи неспасяем удар за 1:0.

В 34-ата минута "детелините" поведоха с 2:0 след точно изпълнена дузпа на Мат О'Райли.

Второто полувреме принадлежеше на домакините от Рейнджърс. В 56-ата минута Джеймс Таверние също вкара дузпа, която първоначално бе отменена, но после отсъдена с ВАР.

Малко след това гол на "сините" беше отменен заради нарушение в центъра на терена, но те стигнаха до 2:2 в 86-ата минута чрез Абдала Сима.

Радостта им обаче продължи само 71 секунди, защото Селтик отново поведе за 3:2 чрез Адам Айда.

В третата минута на осемте добавено време Раби Матондо взриви "Айброкс" с фантастично попадение за 3:3, което донесе важната точка за Рейнджърс. Така хората на Клемон избегнаха трета поредна загуба от Селтик през сезона. Двата тима ще се изправят още веднъж, след като първенството бъде разделено на две шестици.