Рейнджърс на Стивън Джерард постигна победа с 4:1 срещу Селтик в голямото дерби на шотландския футбол, което този път се игра на "Айброкс".

Домакините постигнаха 30-ата си победа от началото на сезона и са без загуба при оставащи само два кръга до края. Това изглеждаше и като последен шанс, при който някой отбор може да спре "сините" за "непобедим сезон".

До края на шампионата за Рейнджърс остава да изиграе гостуване на Ливингстън и домакинство на Абърдийн. Стивън Джерард и компания може да станат първите непобедими, откакто Селтик го направи през 2017-а.

Рейнджърс напоследък доминира историческия си съперник в дербито, като това беше втора поредна победа, а в последните шест мача "сините" от Глазгоу нямат загуба.

Рейнджърс показа по-добрата си форма в началото и откри резулата в 26-ата минута. Джоузеф Айоделе-Арибо центрира от левия фланг и Райън Кент отклони с гърди за Кемар Рууф, който с едно докосване бе точен за 1:0.

В хода на атаката Калъм Макгрегър от гостите направи грубо нарушение, за което след това беше изгонен. Интересно бе, че съдията не спря играта в случая, а даде авантаж и се стигна до гола.

Само четири минути по-късно обаче Селтик успя да изравни. След центриране от ъглов удар Кристофър Айер отклони с глава за Одсон Едуард и френският нападател вкара от близка дистанция.

Само две минути след това Рейнджърс отново стигна до аванс със страхотен гол на Алфредо Морелос, който финтира защитник и разстреля Скот Бейн със силен изстрел под гредата.

През втората част Рейнджърс се чувстваше комфортно на терена с човек повече и стигна до трето попадение, което ги успокои. Негов автор отново бе Рууф, който този път реализира с глава след центриране от левия фланг на хърватина Борна Баришич в 57-ата минута.

В продължението на срещата остана време и за ветерана Джърмейн Дефоу да вкара попадение.