Интер победи с 2:1 Удинезе като гост по шампионски в Италия, а радостта на терена на играчи и треньори на гранда от Милано след края показва ясно какво значение има успехът.

Голът на победата дойде в петата минута на добавеното време, когато Давиде Фратези довкара отбилата се от гредата топка. Резервата внесе много свежест в играта на Интер и не бе далеч от попадение още преди тази ситуация.

Трите точки означават, че нерадзурите са вече с 82 - на цели 14 пред втория Милан. Не, че ако не беше спечелил в Удине, титлата на Интер щеше да е под някаква въпросителна. Но победи с такъв характер, с толкова късни голове, са онова, което различава шампионските отбори от много добрите такива.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА>>>

Домакините заплашваха да помрачат вечерта на водача, след като Лазар Самарджич вкара донякъде куриозен гол в 40-ата минута. Той пусна остро центриране през наказателното поле, като топката вървеше по земя, но Дензел Дъмфрис и вратарят на Интер Ян Зомер не се разбраха... и тя спокойно се изтъркаля в мрежата.

В 55-ата минута гостите получиха дузпа за нарушение на стража на Удинезе Мадука Окойе срещу Маркюз Тюрам, а Чалханоглу вкара от 11 метра за 1:1.

За да дойде мигът на Фратези и гол, който отприщи празненствата на терена.

В оставащите 7 кръга на Интер трябват 8 точки, за да е шампион и математически. Но всъщност всичко може да се реши още на 22 април, след два двубоя.

Тогава е дербито с Милан, а при победа в него (и спечелено домакинство на Каляри следващия уикенд преди това), "синьо-черните" ще са недостижими.