Илкер Будинов, който се появи в игра на полувремето, бе в основата на победата на Пирин с 2:1 срещу Хебър в първия мач от плейофната фаза на родното футболно първенство. Двата отбора играят в третата и последна група, в която тимовете се борят за оставането си в елитната дивизия.

Будинов бе замесен и в двата гола за "орлетата", които паднаха в рамките на по-малко от 10 минути след началото на втората част.

Първо той проби по десния фланг и центрира, а в наказателното поле Дмитро Семенив с майсторско отиграване прати топката точно под гредата на гостите за 1:0 в 46-ата минута. След това Будинов бе в обратната роля и превърна в гол центриране на Венцислав Бенгюзов за 2:0, като това стана факт в 54-ата минута на мача.

Хебър съживи интригата с гол четири минути преди края, когато Лорен Марузин намали резултата до 2:1.

С трите точки днес благоевградчани вече имат 27 точки, с колкото е и Берое на второто място в плейофната група, но старозагорци са с по-добри показатели от Пирин. Хебър пък остава четвърти с 23.