Ювентус трябваше да поработи доста, за да избегне първа загуба в тазгодишния шампионат на Серия "А".

"Бианконерите" завършиха наравно 2:2 при гостуването си на Аталанта в празничния 18-и кръг. Кристиано Роналдо за първи път бе оставен на пейката и трябваше да спасява отбора си, след като влезе на терена през второто полувреме.

Това е едва второ равенство на шампионите в настоящия сезон, но лесно можеше да е загуба, тъй като Аталанта водеше с 2:1 малко преди да изтекат 80 минути от началото на двубоя.

Юве откри още във втората минута след куриозен автогол на Берат Джимсити, опитвайки да изчисти топка след центриране отляво.

В 24-та минута Аталанта, който бе много мотивиран, изравни. Дуван Сапата се разписа след страхотно обръщане и техничен удар във вратата на Войчех Счесни.

През втората част високото темпо продължи и Аталанта стигна до своя втори гол. Сапата се разписа отново в 55-та минута, този път след центриране от корнер и вече има девет гола в италианския шампионат.

Роналдо влезе на терена 10 минути по-късно и в 78-та минута изравни за 2:2. След центриране от ъглов удар Киелини игра с глава и топката стигна до португалеца, който отблизо запази непобедимата серия на Ювентус.

Те продължават да са убедителен лидер в шампионата с 50 точки, на девет пред втория Наполи, който е с мач по-малко. Аталанта е девети с 25 точки.