Днес бе един от редките случаи, в които Лионел Меси остава извън стартовия състав на Барселона, но това не попречи на суперзвездата отново да покаже класата си при появяването си на терена. Десетката влезе в игра на полувремето при убедителната победа на каталунците с 5:2 срещу Бетис и веднага остави своя отпечатък върху двубоя.

Футболистите на Роналд Куман сложиха край на серията си от четири поредни шампионатни мача без успех.

Преди почивката двата клуба си размениха по един гол - Осман Дембеле откри в 11-ата минута, а Тони Санабрия, който е юноша на Барса, изравни в добавеното време на първата част. Антоан Гризман пък пропусна дузпа, която бе спасена от Клаудио Браво в 33-ата минута на двубоя.

Французинът се реваншира и вкара малко след началото на второто полувреме, когато Жорди Алба му асистира, а Меси също допринесе, прескачайки топката - 2:1. Близо четвърт час след това Лео отбеляза петата си дузпа за сезона, която бе отсъдена за игра с ръка на Айса Манди, който освен това бе изгонен за действието си.

Двадесетина минути преди края андалусийците върнаха един гол, макар да бяха с човек по-малко - Алекс Морено проби по крайната линия и намери Лорен Морон, който вкара за 3:2. В 82-ата минута Меси вкара и първия си гол от игра този сезон, след като Сержи Роберто му подаде с пета, а той от малък ъгъл отбеляза - 4:2.

В последната минута и тийнейджърът Педри се разписа, отново след асистенция на Сержи Роберто - 5:2.

Това бе трета победа за Барселона, а след нея каталунците се изкачиха до осмото място в таблицата с 11 точки след седем двубоя. Те се намират точно зад Бетис, които обаче са с два мача повече, както и точка пред Барса.