Левски завърши наравно 0:0 с Царско село в последната си контрола преди подновяването на шампионата в Първа лига.

Станимир Стоилов заложи от първата минута на играчите, които получаваха по-малко шанс в предишните контроли или лекуваха травми, а след почивката започва да пуска юноши, за повечето от които това бяха първи минути със синия екип.

Именно заради това съвсем обяснимо играта на тима не бе на нивото от предходните контроли.

Самият Станимир Стоилов сподели след мача, че това е била голямата цел на проверката, да бъде даден игрови шанс на тези състезатели, които по една или друга причина не са имали достатъчно минути в предишните мачове.

Левски не успя да създаде кой знае какви положения в атакуващ план, но и "сините" играха 90 минути без централен нападател.

Макар домакините да владееха инициативата и да бяха по-агресивни, то Царско село бе тимът с по-чистите шансове, уцели и греда през първата част.

Истинският тест за Левски обаче предстои в събота, когато "сините" посрещат Локомотив (Пловдив) в първия си официален мач.

Царско село, който е изцяло подменен отбор от есента, пък ще стартира битката си за оцеляване срещу Берое в неделя.