Болоня и Лацио завършиха наравно 2:2 в драматична среща от седмия кръг на италианската Серия "А".

"Римските орли" на два пъти изоставаха в резултата и изравняваха, а в самия край изпуснаха дузпа, с която можеше да вземат всичките точки.

Ладислав Кречи откри в 21-та минута, а само три по-късно Чиро Имобиле изравни.

В 31-та Родриго Паласио донесе нов аванс на домакините преди Имобиле отново да върне равенството в 39-та минута.

През втората част Лукас Лейва от Лацио и Гари Медел от Болоня бяха изгонени, а Хоаким Корея в самия край изпусна дузпа.

Резултатът оставя Лацио на шестата позиция с актив от 11 точки - на седем зад лидера Интер, който е с мач по-малко.

Рома също се издъни в този кръг и то като домакин. "Вълците" завършиха наравно 1:1 с Каляри.

Жоао Педро откри за гостите от дузпа в 26-та минута, а с автогол на Лука Капители в 31-та минута бе оформен крайни я резултат.

Рома е на пето място с актив от 12 точки.