Родният национал Георги Костадинов се превърна в герой за руския Арсенал (Тула).

Костадинов се появи в игра в 12-ата минута на мача срещу Уфа и отбеляза гола донесъл равенството 1:1.

Българинът замени контузилия се капитан Кантемир Берхамов в началото на мача, а в продължението на първата част гостите от Уфа успяха да поведат чрез Силвестър Игбун.

Домакините от Тула натиснаха в търсене на изравнителен гол и стигнаха до него в 70-ата минута.

Горбатенко отправи мощен удар, който вратарят изби, но Георги Костадинов бе точен при добавката и изравни.

Спечелената точка изкачи Арсенал на 11-та позиция в класирането на руския елит, а до момента Костадинов е взел участие във всичките 8 мача, които отборът изигра от идването на родният национал.