Българското участие в Лига Европа приключи още в груповата фаза.

Освен тимът на Лудогорец, който още преди два кръга загуби шанс за продължаване напред, съдбата му последваха и отборите с български играчи.

Руският гранд Спартак (Москва) с Ивелин Попов в състава си, загуби с 0:2 гостуването си на испанския Виляреал и се сбогува с турнира.

Руският тим се нуждаеше от задължителен успех преди мача, но ранен гол на Самуел Чукфуезе даде чудесен старт за домакините.

Три минути след началото на втората част пък Карл Екамби удвои преднината на Виляреал и съвсем отказа руския тим от надеждите за победа.

Ивелин Попов прекара целия мач на терена и бе сред най-активните играчи в червено, но не успя да спаси тима си поражение.

В другия мач от групата австрийският Рапид (Виена) победи Рейнджърс с 1:0

Снимка: АР/БТА

Георги Миланов пък игра 81 минути при престижното 2:2 на унгарския шампион МОЛ Види с английския Челси.

Гостите от Лондон не бяха с най-добрия си състав, но въпреки това разполагаха с доста сериозни играчи на терена, а доста по-скромният унгарски тим успя да ги затрудни.

Бразилецът Вилиан откри за Челси, но минута по-късно Ейтън Ампаду си вкара автогол.

В 51-ата минута Георги Миланов се отчете с асистенция. Той подаде към Лоик Него, който осъществи обрат за МОЛ Види.

15 минути преди края обаче френския национал Оливие Жиру бе точен за 2:2, което означаваше край на евроучастието за унгарците.

В другия мач от групата БАТЕ Борисов победи гръцкия ПАОК с 3:1 като гост.