Аталанта и Рома изиграха изключително интересен и драматичен двубой, завършвайки наравно 3:3.

Гостите от Рим имаха комфортна преднина от 3 гола след 40 минути игра, но Аталанта не се предаде и със страхотно второ полувреме успя да се добере до равенството.

Един Джеко откри резултата след само 3 минути игра.

Това не бе всичко от босненския голаджия, който 30 минути по-късно успя да удвои.

В 40-ата минута пък Стефан Ел-Шаарауи получи страхотен пас и от чиста позиция сякаш уби интригата в двубоя.

Секунди преди края на първата част обаче Тимоте Кастане успя да върне един гол за Аталанта, връщайки надеждите на домакините.

Явно голът за 1:3 имаше своя ефект, защото бергамаските излязоха като преобразени през втората част и натикаха своя противник в собствената му половина.

Рафаел Толой вкара за 2:3 след час игра, а засилият се натиск доведе до дузпа в полза на Аталанта.

Зад топката застана голмайсторът Дуван Сапата, който стреля високо над вратата.

Минута по-късно той се реваншира, след като получи чудесен пас от Иличич и насочи топката във вратата за 3:3.

Това не бе единствения спектакъл в Италия за деня. Фиорентина спечели с 4:3 срещу Киево, а СПАЛ победи Парма с 3:2.