Рома победи Наполи с 2:0 на "Стадион Олимпико" в дербито на 18-ия кръг в италиaнsкия футболен шампионат.

Два червени картона на шампионите помогнаха на Жозе Моуриньо и компания да прекъснат серия от седем поредни мача без успех в това съперничество и да изпреварят Наполи в класирането.

Двубоят имаше повече битка, отколкото футболни достойнства, като и двата тима показаха защо се намират далеч от челните места в класирането. Много неточности и малко голови положения.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖИ ОТ ДНЕШНИТЕ МАЧОВЕ В СЕРИЯ "А" >>>

През първата част най-чистите бяха за Рома, като далечен шут на Едоардо Бове облиза горната греда, а малко след това той направи голям пропуск, уцелвайки вратаря Мерет от непосредствена близост след пас на Белоти.

През втората част мачът вървеше без голови положения. В 65-ата минута обаче Матео Политано от гостите си изкара ненужен директен червен каротн. Той изрита без топка Никола Залевски, след като полякът го задържа дълго за фланелката при тактическо нарушение.

Рома се възползва и започна да атакува. Ромелу Лукаку отправи първия неточен удар. В 76-ата минута обаче нова серия от удари доведе до един много нескопосан на Стефан Ел Шаарави, който се превърна в асистенция на Лоренцо Пелегрини. Капитанът отправи много хубаво воле с гръб към вратата за 1:0.

В 84-ата минута Лукаку излезе сам срещу вратаря и опита да го прехвърли, но Мерет внимаваше. Наполи се изнерви и малко след това Виктор Осимен също бе изгонен с втори жълт картон. Звездата на шампионите спря Ел Шаарави при контраатака на Рома.

В самия край на мача Наполи тръгна Ва Банк и съжали, защото на контраатака Ромелу Лукаку вкара втори гол.

Така Рома се изкачи до шестото място с 28 точки и прати Наполи седми с 27.

В друг мач от днес лидерът Интер победи Лече с 2:0 след голове на Ян Бисек в края на първото полувреме и Николо Барела в 78-ата минута.

Така "нерадзурите" отново водят с четири точки на върха пред втория Ювентус.