Рома удари с 3:1 у дома Удинезе в мач от Серия А, за да реагира позитивно на критиките от собствения си треньор Жозе Моуриньо.

В последните дни португалецът не бе доволен от формата на отбора си преди паузата на националните тимове. Тогава "вълците" направиха безлично 0:0 в дербито с Лацио и загубиха с 0:2 от Славия в Прага в Лига Европа.

Но Рома се върна на правия път в първенството.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ МАЧА>>>

Най-вече за това допринесе геният на Пауло Дибала, който асистира на Манчини за първия гол в 20-ата минута.

Гостите изравниха с попадение на Флориан Товен в 57-ата, за да изнервят до краен предел "Олимпико".

Но Дибала вкара в 81-вата минута след страхотна атака с едно докосване и асистенция на Ромелу Лукаку. А в последните секунди Стефан ел Шаарауи затвърди победата - 3:1.

С нея римляните вече са пети в класирането с 21 точки, а това бе седми пореден успех на свой терен във всички турнири за тима на Жозе.