Рома ще посрещне в отлично настроение Лудогорец преди решителната битка между двата тима в турнира Лига Европа този четвъртък.

Причината е, че "вълците" намериха място в топ 4 на класирането на Серия "А", макар и това да не се случи по най-лесния начин.

Воденият от Жозе Моуриньо тим победи предпоследния Верона с 3:1, но това се случи с два гола в 89-ата и 92-ата минута на срещата. Видео от мача вижте тук!

Рома игра с човек повече от 36-ата минута, когато Павел Давидович си изкара директен червен картон за групо влизане в коляното на Дзаниоло. Това се случи само десет минути, след като Давидович бе герой за домакините с гола си за 1:0.

Логично след червения картон инициативата бе изцяло в тима на Рома, който изравни чрез Дзаниоло в края на първата част.

"Вълците" обаче така и не успяваха да преодолеят храбрата домакинска отбрана почти до самия край на мача, когато се наложи намесата на един роден в Австралия тийнейджър.

Това е 18-годишният Кристиан Волпато, който в 89-ата с отлично насочен удар вкара гола за 2:1, а минути по-късно асистира на Ел Шаарауи за крайното 3:1.

Така Рома изпревари Лацио и Интер в класирането, нареждайки се на точка зад Милан, две зад Аталанта и седем зад лидера Наполи.