Отборът на Рома реагира по впечатляващ начин на изненадващото поражение с 1:3, което претъпя от ЦСКА в София.

"Вълците" си го изкараха на Болоня, като спечелиха гостуването си на този тим с впечатляващото 5:1.

Трябва обаче да отбележим, че от състава, който загуби в София, на терена днес бе само албанският бранител Мараш Кумбула. Промените в титулярния състав на Рома бяха 10.

Това веднага се отрази на играта на тима, като още в първите 15 минути Рома вече водеше с 3:0. Всъщност всичките 6 гола в Болоня паднаха през невероятната първа част, оставила без дъх зрителите. Андреа Поли си вкара автогол, а Един Джеко и Лоренцо Пелегрини осигуриха класически аванс за Рома.

Домакините все пак се върнаха за кратко в мача чрез автогол на Кристанте, но Верету и Мхитарян покачиха на 5:1 за първите 45 минути.

Това остана и крайният резултат, който прати Рома временно на петото място, на пет точки зад лидера Милан, който играе по-късно тази вечер.

По същото време мачовете си играха още два от водещите тимове в Италия, които ще се борят за място в топ 4.

Наполи победи Сампдория с 2:1 и се изкачи на третата позиция. Осминафиналистът в Шампионска лига - Аталанта, пък постига комфортен успех с 3:0 над Фиорентина.

По-рано днес Интер постигна втори нов впечатляващ обрат в първенството.

"Нерадзурите" победиха Каляри с 3:1, като 13 минути преди края домакините от остров Сардиния водеха врезултата.

Николо Барела, Данило Дамброзио и Ромелу Лукаку обаче донесоха трите точки на Интер, който се изкачи до второто място, на две точки зад градския си съперник Милан.