Рома се класира безпроблемно за полуфиналите в дебютното издание на Лигата на конференциите, след като разгроми гостуващия Бодьо/Глимт с 4:0 на "Стадио Олимпико".

Така отборът на Жозе Моуриньо заличи пасива си от загубата в първия мач, когато падна с 1:2 в Норвегия. Жозе обеща, че проблеми на реванша няма да има и възпитаниците му меко казано спазиха предвиденото.

ВИДЕО ОТ МАЧА РОМА - Б/ГЛИМТ >>>

Така Рома се класира на втори пореден европейски полуфинал след този в Лига Европа през миналата година, когато тимът загуби от Манчестър Юнайтед. Тазгодишният полуфинал е общо трети в последните пет години, а предстоящият съперник отново е от Англия - Лестър.

"Римските вълци" откриха резултата още в петата минута, когато след късо изпълнение на ъглов удар топката бе центрирана и избита от вратаря, но тя попадна в

краката на Тами Ейбрахам, който направи лесна добавка. Авансът бе удвоен в 23-ата минута. Страхотна комбинация между Ейбрахам, Лоренцо Пелелгрини и Николо Заниоло доведе до извеждане на последния на стрелкова позиция и той не сгреши с удар по земя - 2:0.

Вторият гол на Заниоло не закъсня и дойде шест минути по-късно, когато Никола Залевски пробяга половината терен и също изведе съотборника си. Този път Заниоло прехвърли технично вратаря и донесе недостижим аванс за своите. 22-годишният халф оформи своя хеттрик в 49-ата минута, когато се пребори с бранител след пробив от десния фланг и разстреля вратаря с удар под гредата - 4:0.

Лестър се класира драматично за първия си европейски полуфинал в историята след обрат над ПСВ в Айндховен на реванша 2:1. Така "лисиците" продължават напред след 0:0 в първия мач.

ВИДЕО ОТ МАЧА ПСВ - ЛЕСТЪР >>>

"Филипсите" изиграха много силно първо полувреме и заслужено се оттеглиха с аванс след гол на Еран Захави от малък ъгъл. ПСВ продължи да играе силно и през втората част, но във финалните 20 минути се срина. Лестър изравни с попадение на Джеймс Мадисън в 77-ата минута, а в 88-ата Рикардо Перейра донесе голямата радост за Брендън Роджърс и компания.

В другия полуфинал ще се изправят отборите на Фейенорд и Марсилия.

Нидерландците не срещнаха проблеми при гостуването си на Спарта Прага - 3:1 и триумф с общ резултат 6:4.

Марсилия пък се справи в Гърция като гост на ПАОК и го победи с 1:0. Общият резултат тук е 3:1.