Рома завърза още повече битката за европейски квоти в италианската Серия "А".

"Вълците" на Жозе Моуриньо победиха с 1:0 Аталанта в дербито между отборите, които заемаха петото и шестото място в класирането преди началото на кръга.

По този начин Рома се изравни с днешния си съперник по точки. Двата тима имат по 47 пункта, три по-малко от четвъртия Ювентус, който обаче предстои да изиграе мача си от кръга утре.

В тази битка е и другият римски тим - Лацио, който категорично победи опашкрая Каляри с 3:0 и заема седмата позиция с 46 точки, една по-малко от Рома и Аталанта.

Поражение до голяма степен щеше да означава край на амбициите на момчетата на Моуриньо за топ 4, но голът на Тами Ейбрахам предотврати това. Видео от мача вижре на MAXSport.live.

Той се разписа в 32-ата минута на двубоя, когато получи пас от партньора си в атака Заниоло, преодоля бранител и вкара за 1:0.

Така той донесе втората поредна победа за Рома и седмия мач без поражение за "римските вълци", които се намират в най-добрата си форма от началото на сезона.

Иначе освен гола двете най-добри положения също бяха на сметката на Рома, като те се откриха пред централния бранител Манчини след изпълнения на корнер.

Двубоят на "Олимпико" не бе сред най-атрактивините. Изобилстваха и нервита, като в края на мача в рамките на минута, главният рефер показа и два червени картона, по един за двата тима.