Италианският шампион Ювентус постигна ценна победа по пътя към деветата си поредна титла.

Макар и без суперзвездата си Кристиано Роналдо, "бианконерите" успяха да направят обрат и да спечелят гостуването на Аталанта с 3:1.

Двата тима изиграха страхотен мач, каквито бяха и очакванията към първия и петия в класирането.

Още в началото на мача домакините изпуснаха дузпа. Муса Бароу стреля в гредата, а Пашалич изпусна на празна врата при добавката.

Отбраната на шампиона трябваше да чисти и от голлинията, за да запази вратата си суха през първата част.

Тя обаче рухна в началото на второто полувреме, когато Бароу със страхотно центриране качи топката на галвата на Госенс, а той я вкара.

Попадението събуди Юве и атаките към вратата на домакините зачестиха.

Така се стигна до 74-ата минтуа, когато Гонсало Игуаин бе най-съобразителен в наказателното поле и изравни.

Малко по-късно аржентинецът отново бе герой за Юве, възползвайки се от чудесен пас на Куадрадо за пълния обрат.

В даденото от съдията продължение Пауло Дибала оформи крайното 3:1.

Така Ювентус ще запази лидерската си позиция. "Бианконерите" вече имат 4 точки пред Интер, който е и с мач по-малко.