Италианският шампион Ювентус превзе Москва с драматичен гол в последната минута.

Той донесе победата на "бианконерите" с 2:1 над местния Локомотив в мач от група "D" на Шампионска лига.

Така Кристиано Роналдо и компания си осигуриха мястото на осминафиналите, при оставащи два мача до края на груповата фаза.

Големият герой на вечерта бе бразилецът Дъглас Коста, който в 93-ата минута на мача, успя да мушне топката между краката на руския вратар, носейки успех на тима си.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Преди две седмици Ювентус отново победи Локомотив със същия резултат, при това отново след драма, правейки пълен обрат в последните 10 минути на мача.

Снимка: АР/БТА

Тази вечер двубоят започна чудесно за гостите, които с голяма доза късмет поведоха още в третата минтуа на мача.

Звездата Кристиано Роналдо стреля от пряк свободен удар, а вратарят Гилерме комично изпусна топката във вратата си. Аарън Рамзи от Ювентус за всеки случай я довкара във вратата и голът бе записан на негово име, но впоследствие се видя, че той играе с топакта, когато вече е преминала голлинията.

Голът бе №300 за "бианконерите" в Шампионска лига, но заслугата бе изцяло на Гилерме, защото ударът на Роналдо със сигурност не бе от най-силните, нито от най-добре насочените.

Грешката обаче не смути домакините, което само осем минути по-късно успяха да изравнят, а герой бе Алексей Миранчук.

Звездата на московските "железничари" удари страничната греда, но топката се върна при него, а той я довкара.

Малко по-късно Миранчук пропулия чудесен шанс за втори гол, а до края на полувремето гостите от Италия контролираха мача.

Това обаче не доведе до гол, нито до някакви стопроцентови положения.

Въпреки това се наложи на няколко пъти Гилерме да се намесва - успешно, за разлика от третата минута.

Най-чистото положение през втората част пък се откри пред Локомотив, когато Леонардо Бонучи трябваше от голлинията да избива удар на Жоао Марио.

В последните 10 минути Ювентус игра без Кристиано Роналдо, който бе заменен заради посредствената си игра до този момент. Това определено не се хареса на португалеца, който гневно подмина Маурицио Сари.

Смяната не промени нищо в играта на гостите, които имаха още няколко стойностни атаки, но без гол. Така дойде последната минута на мача, когато Гонсало Игуаин чукна топката към Дъглас Коста, а останал очи в очи с вратаря, бразилецът донесе победата на Юве.

С тази победа италианският шампион събра 10 точки, с което си осигури едно от първите две места в групата.

В другия ранен мач, разклатеният Байерн постигна успех над Олимпиакос с 2:0 в мач от група "В".

По този начин воденият от временния наставник Ханс-Дитер Флик тим, си осигури място на осминафиналтие.

Немският шампион със сигурност ще заеме едно от първите две места в групата, което е глътка свеж възздух, в тези тежки за баварците времена.

Байерн имаше тотално превъзходство през целия мач, но 69 минути не успяваше да стигне до гол. Тогава се намеси обичайният заподозрян Роберт Левандовски.

Той засече центриране на Кингсли Коман, за да изведе тима си напред.

Минута преди края пък Иван Перишич оформи крайното 2:0.