Манчестър Юнайтед затвори календарната година в английския футбол с победа с 3:1 над Бърнли.

Така в шести пореден мач във Висшата лига "червените дяволи" не допуснаха поражение и ще посрещнат новата година на шестата позиция.

Юнайтед има 31 точки, колкото има и петият Уест Хем, но Кристиано Роналдо и компания са с мач по-малко и на четири точки зад Арсенал и зона Шампионска лига.

В днешният мач срещу намиращия се в зоната на изпадащите Бърнли всичко бе решено само в рамките на 35 минути, след които Юнайтед водеше с 3:0 в резултата.

Още в 8-ата минута Скот Мактоминей откри с чудесно насочен удар от границата на наказателното поле.

Куриозното в случая бе, че асистенцията се получи благодарение на неумел опит да Роналдо да си спред топката. Той определено искаше сам да завърши атаката, но нетипичното за него нескопосано докосване се превърна в пас, който Мактоминей превърна в гол.

В 27-ата минута резултатът бе удвоен благодарение на Джейдън Санчо, който направи чудесен пробив и отправи удар, който с доза късмет с еотклони в крака на Бен Мий и влезе във вратата на гостите.

Нямаше как да в този мач да се мине и без гол на Роналдо, който след два пропуска бе амбициран да се разпише.

И португалската суперзвезда го стори в 35-ата минута, когато на празна врата трябва да довкара топката, което не представляваше никакъв проблем за него.

Макар до края на полувремето ветеранът Аарън Ленън да върна един гол за Бърнли, то интрига през втората част нямаше, защото Юнайтед доигра спокойно и заслужено завоюва успеха.