Ювентус постигна убедителна победа по пътя към деветата си поредна титла на Италия.

"Бианконерите" разгромиха намиращия се в зоната на изпадащите тим на Лече с 4:0.

Така при оставащи 10 кръга до края, Кристиано Роналдо и компания имат 7 точки преднина пред Лацио, но "римските орли" са и с мач по-малко.

Въпреки тоталното си превъзходство в мач, Юве не успя да се разпише до 53-ата минута.

Гостите от Лече дори трябваше да играят с човек по-млако в продължение на час, след като Фабио Лучини си изкара червен картон в 30-ата минута.

Ювентус обаче не намираше път към вратата на скромния си съперник, докато гостите не сгрешиха фатално при изнасянето на топката, подарихая на Пауло Дибала, който с красив удар откри.

Само 10 минути по-късно шампионите получиха шанс да изпълнят дузпа, реализирана хладнокръвно от Кристиано Роналдо. Това бе 20-ият отбор, срещу който португалецът се разписва, откакто пристгна в италианския футбол. Той е пропуснал да порази вратата единствено на Киево.

В този миг мачът бе решен, а с човек по-малко нямаше начин, по който гостите да върнат интригата.

В заключителните мигове появилият се от пейката Гонсало Игуаин и младият бранител Матиайс Де Лихт оформиха крайното 4:0.