Ювентус срази Наполи с 3:1 в среща от седмия кръг на Серия "А" и запази перфектния си актив от началото на шампионата.

В герои за "бианконерите" се превърнаха две от звездите на отбора - Кристиано Роналдо и Марио Манджукич, а победата над вицешампионите убеждава, че ни очаква същия сценарий и през този сезон.

Португалецът даде и трите асистенции, а хърватинът вкара първите два гола за домакините. Третото попадение на успокоението бе дело на Леонардо Бонучи.

Юве рядко оставя инициативата на другия отбор на своя стадион и този мач не бе изключение.

Само че срещата започна по-добре за тима от Неапол. Дрис Мертенс откри резултата в десетата минута след триходова комбинация и асистенция на Хосе Кайехон.

Изравнителното попадение на Манджукич дойде в 26-а минута. Хърватският национал реализира с глава след перфектен финт и центриране на Роналдо.

Комбинацията между двамата се получи и в 49-а минута. Тогава обаче тя не бе предвидена.

Кристиано стреля силен шут, който срещна гредата и при добавката Манджукич направи 2:1.

След час игра Марио Руй от гостите получи червен картон и улесни задачата на шампионите.

В 76-а минута след центриране от корнер Роналдо отклони с глава и на далечната греда Бонучи нямаше проблем да оформи крайния резултат.