Кристиано Роналдо за пореден път доказа, че голямата сцена на Шампионската лига е любимото му място. Португалската суперзвезда на Манчестър Юнайтед отбеляза първия гол за победата на своя тим с 2:0 срещу Виляреал, при това в момент, в който шансовете за англичаните не бяха особено много, а Джейдън Санчо довърши “жълтата подводница” малко след това, за да подпечата билета за осминафиналите на своя тим.

Това бе първи мач за Манчестър след уволнението на Оле Гунар Солскяр и съответно дебют за временния наставник Майкъл Карик, който остави на пейката Бруно Фернандеш за сметка на Дони ван де Беек, а също така направи и няколко други промени в стартовия състав.

Мачът започна с няколко минути закъснение поради проблем със системата за комуникации на съдиите.

Виляреал имаше две възможности да стигне до гол в първите 10 минути, като първо Мой Гомес изпробва рефлексите на Давид де Хеа с нисък удар в десния ъгъл, а след това Йереми Пино стреля покрай гредата от петнадесетина метра.

Испанците владееха топката значително повече, а Юнайтед разчиташе предимно на извеждащи пасове към играчите си в предни позиции, които нямаха особено голям успех.

В 28-ата минута Де Хеа отново се намеси добре при удар на Ману Тригерос, три минути по-късно Кристиано Роналдо стреля с глава, но недостатъчно силно и не затрудни Херонимо Руй. До почивката повече опасности нямаше и тя дойде при нулево равенство.

След подновяването на играта домакините продължиха да бъда по-настоятелни, но без да стигат до гол, като в крайна сметка грешка в защитата им бе наказана от Кристиано Роналдо.

Португалецът отбеляза поредния си гол, който този път падна десетина минути преди края, когато Фред пресира Етиен Капу, който от своя страна върна лошо топката назад, а Кристиано с прекрасен прехвърлящ удар от границата на наказателното поле я прати във вратата на Руй.

В 85-ата минута Маркъс Рашфорд стреля от движение, но Руй спаси, а пет минути след това Джейдън Санчо сложи точка на спора с първия си гол за Юнайтед. Английският национал реализира с бомбен шут точно под гредата, за да оформи крайния резултат.

След тези три точки Юнайтед е начело в групата с 10, следван от Виляреал със 7.